Thanks, looks like 3/4 Staymat then.
Here is an interesting cost comparison.
Local company will deliver Staymat at $25/cy.
I can buy the material from a stone yard for $8.00/ton and have it trucked for $68/hour (by the same above mentioned local company) for a 16 cy truck. It should take less than 2 hours per load as the site is about 18 miles away.
By my calculations I should be able to save about $91 or more per truck load.
Local Price: 25x16=$400 per truck load
Local Trucking and Distant Stone Yard:
16 CY= 21.6 Tons x $8= $172.80 for material plus $68 x 2 hours for trucking = $136.
$172.80 + $136.00= $308.90 per truck load.