gerard
Veteran Member
Got my toothbar from Carver. Guess you can also buy the individual teeth, mounting bar and do the welding yourself. Now I like welding but the cost savings would have been so slight by the time you factored in my time and rod cost I probably would have been "working" for about $3 per hour, something I try not to do!!! Bar is strong, well made, and well worth the money for all the reasons mentioned in previous posts.